fbpx

Olimpos Medya

Web Sitesi Fiyatları 2023

Web sitesi yapımının fiyatlandırması, bir dizi faktöre bağlı olarak değişmektedir. Vermiş olduğunuz hizmet veya satmış olduğunuz ürünleri listeleyeceğiniz dijital dünyada işinizin bir kimliği olacak olan web siteleri sayfa yapılarına ve türlerine göre farklı maliyetler ve yapım aşamasındaki zaman maliyetini göz önüne alarak fiyatlandırılır. Web sitesi fiyatlarını etkileyen faktörleri aşağıda sizin için sıraladık.

Web Sitesi Türü

Web sitenizin türü, maliyeti büyük ölçüde etkiler. Kurumsal bir web sitesi veya kişisel blog sitesi ile karmaşık bir e-ticaret sitesi arasında büyük farklar vardır. Hizmetlerimiz arasında bulunan kurumsal web sitesi de aslında kendi içinde tasarım süreçlerinden dolayı farklı fiyatlara ayrılır.

Tasarım Karmaşıklığı

Web sitesinin tasarımı ne kadar karmaşıksa, fiyat o kadar yüksek olabilir. Özel grafikler, animasyonlar ve benzersiz banner tasarımları özel hazırlanmış görseller web sitenizin fiyatlandırılmasında etki edecektir. Olimpos Medya web tasarım konusunda bu hizmeti farklı kategorilerde paket fiyatlarına ayırarak sizlere sunmakta. İhtiyaçlarınızı doğru belirleyerek size en uygun paketi seçip doğru tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Sayfa Sayısı

Web sitenizin kaç sayfası olacağı da fiyatı etkiler. Her sayfanın tasarımı ve içeriği için ekstra iş ve zaman gereklidir. Web sitenizi hazırlarken tüm sayfalar için özenle çalışırız. Bu sayfalarda gerekli mesajı ziyaretçilerinize en iyi şekilde vermek için doğru tasarımlar hazırlamaya özen gösteririz.

Birden Çok Dil Seçeneği

Maliyeti büyük ölçüde etkileyecek bir ekstradır. Web sitenizde 2. 3. dil seçenekleri talep etmeniz durumunda tüm sayfalar istediğiniz 2. dile çeviri yapılarak yeniden hazırlanmaktadır. Bu nedenle ihtiyaçlarınıza uygun olarak dil seçeneği talep etmeniz maliyeti düşürmek açısından önemlidir.

Örneğin bir otel sitesine ihtiyacınız var ve müşteri kitleniz İngilizce ve Rusça konuşan insanlardan oluşuyor ve Türkiye’de hizmet vermektesiniz. Bu durumda ana dili Türkçe olan bir web sitesine ekstra 2 dil seçeneği daha talep etmeniz mantıklı olacaktır.

İçerik Yönetimi Sistemi (CMS)

İçerik yönetimi sistemi, web sitenizi güncellemeyi ve yönetmeyi kolaylaştırır. Olimpos Medya olarak hazırladığımız tüm kurumsal web sitelerinde WordPress altyapısını kullanırız. Siz müşterilerimize web sitenizin yönetim paneli hakkında kısa eğitimler vererek kendi sitenizde içerik üretme imkanı sunarız.

Web paketlerimiz arasında blog seçeneği olan bir paket seçmeniz halinde web sitenize yönetim paneli üzerinden erişim sağlayarak içerik üretebilirsiniz.

SEO ve Diğer İlerletilmiş Özellikler

SEO optimizasyonu, güvenlik önlemleri, e-posta abonelik formları, iletişim formları, WhatsApp iletişim entegrasyonu, canlı yardım sistemleri ve diğer ileri özellikler, fiyatı artırabilir. Bu nedenle müşteri kitlenize ve vermiş olduğunuz hizmete yönelik olarak size en uygun web sitesini bizimle iletişime geçerek planlayalım. Bazı paketlerimizde ihtiyacınız olmayan özellikler dahi olacaktır. Bu paketlere gereksiz ödeme yapmamanız için ihtiyaçlarınızı bizimle paylaşmanızı öneririz.

Mobil Uyumlu Tasarım

Web sitenizin mobil cihazlara uygun olması önemlidir. Bir çok web tasarımcı sizden mobil uyumlu siteler için ekstra para talep eder. Olimpos Medya sunmuş olduğu tüm web hizmetlerinde mobil uyumlu tasarımlar hazırlar. Günümüzde ürün veya hizmetleri online satın almak veya araştırmak için bilgisayardan çok cep telefonlarının kullanılıyor olması bu noktada tüm web sitelerinin mobil uyumlu olması zorunluluğunu doğuruyor.

Hosting ve Alan Adı

Web sitenizin barındırılması ve alan adı satın alınması gerekecektir. Bu, yıllık bir maliyeti temsil eder. Hangi web sitesi hazırlayan şirket ile çalışırsanız çalışın sizden yıllık olarak web barındırma ve alan adı ücreti almaktadır. Olimpos Medya ilk yıl sizden hosting ve alan adı ücreti talep etmez.

1 Yıl boyunca sizin için biz hosting ve sunucu ödemelerini sizin için yaparız. Bir çok müşterimizin yanıldığı nokta ” İlk sene ödediğim ücreti her yıl mı ödeyeceğim? ” sorusu oluyor. İlk ödemeniz web sitenizin tamamının tasarımı ve içeriklerinin hazırlanması için ödeyeceğiniz vergiler dahil ücrettir. 2. Yılın başından itibaren sizden yalnızca alan adı ve hosting ücreti ve web sitenizin yıllık yedeklenmesi veri tabanı bakımları gibi isteğe bağlı hizmetlerimiz için ödeme talep ederiz.

Bakım ve Güncelleme

Web siteniz yıllık olarak bakıma ve yedeklemeye ihtiyaç duyabilir. Gelişen teknolojiler ile güncellenmesi gereken yenilikler için yıllık çalışma yapılması gerekir. Bu tamamen tercihiniz üzerine harcayacağınız bir maliyettir. Web sitenizin bakımları size yıllık bir maliyet doğurabilir.

Kurumsal web tasarım fiyatları için hemen size özel teklifimizi yollayalım!

Eren Kaya avatarı

Daha fazla bilgi edinmek ve sosyal medya hesaplarıma ulaşmak için hakkımda sayfasını ziyaret edin!

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top